Bazylika Mniejsza
Kościół pw. Św. Mikołaja w Lesznie
Archidiecezja Poznańska

 • Bazylika Mniejsza
  Kościół pw. Św. Mikołaja w Lesznie
  Archidiecezja Poznańska
 • Bazylika Mniejsza
  Kościół pw. Św. Mikołaja w Lesznie
  Archidiecezja Poznańska

Słowo Boże na dziś


PIERWSZE CZYTANIE  (Ef 5,21-33) Miłość Chrystusa i Kościoła wzorem małżeństwa chrześcijańskiegoCzytanie z Listu świętego Pawła Apostoła do Efezjan.

Bracia:Bądźcie sobie wzajemnie poddam w bojaźni Chrystusowej. Żony niechaj będą poddane swym mężom jak Panu, bo mąż jest głową żony, jak i Chrystus Głową Kościoła: On Zbawca Ciała. Lecz jak Kościół poddany jest Chrystusowi, tak i żony mężom we wszystkim.Mężowie miłujcie ...

Czytaj całość

 • Ogłoszenia duszpasterskie

 Ogłoszenia parafialne

XXX Niedziela zwykła
25.10.2020 r.
1. W najbliższym tygodniu nabożeństwa różańcowe odprawiać będziemy dla dorosłych i młodzieży- poniedziałek - sobota godz. 18.00, dla dzieci - wtorek i czwartek godz. 17.00.
2. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Mszę święte według porządku niedzielnego. Nie odbędzie się msza święta i nabożeństwo żałobne na cmentarzu parafialnym i cmentarzu komunalnym. Po każdej mszy św. zachęcamy wiernych do odwiedzenia grobów zmarłych i osobistą modlitwę.
3. W poniedziałek 2 listopada, obchodzimy wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych - Dzień Zaduszny. W tym dniu Msze święte w bazylice o godzinie 7.30 i 18.30, oraz dodatkowa msza święta w intencji zmarłych parafian, którzy odeszli w ostatnim roku zostanie odprawiona o godzinie 16.00.
4. Zachęcamy do zyskiwania odpustów zupełnych za naszych zmarłych. W tym roku Ojciec Święty Franciszek rozszerzył odpust za zmarłych na cały listopad, spełniając następujące warunki: przyjęcie Komunii Świętej, brak przywiązania do grzechu, pobożne nawiedzenie kościoła, cmentarza oraz odmówienie w nim: Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
5. Różaniec połączony z wymieniankami jednorazowymi odprawiać będziemy od wtorku 3 listopada o godzinie 18.00. Kartki z imionami zmarłych można jeszcze składać w biurze parafialnym.
6. W zakrystii do nabycia Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIX Niedziela zwykła
18.10.2020 r.
1. Ofiary składane dziś na tacę podczas Mszy świętej są przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.
2. Ks. Patryk zaprasza osoby, które odbywają 33 dniowe rekolekcje Maryjne na konferencję podsumowująca i przygotowująca do zawierzenia. Odbędzie się ona w piątek 23.10.2020 po wieczornej mszy świętej w kościele. Nastąpiła zmiana terminu zawierzenia, które odbędzie się w niedzielę 25.10.2020 po mszy św o 13.00.
3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych - dzieci we wtorek i czwartek o godzinie 17.00, młodzież i dorosłych w tygodniu o 18.00, a w niedzielę przed każdą mszą. św 10 różańca.
4. We wtorek po mszy św i nowennie odbędzie się spotkanie dla Kręgu Biblijnego, na które serdecznie zapraszamy.
5. W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki roczne na przyszły rok oraz składać kartki z wymieniankami jednorazowymi.
6. W środę 21 października przypada 81 rocznica rozstrzelania Obywateli Leszna przez hitlerowców. Z tej okazji o godzinie 10.40 odmówimy modlitwę za ofiary tej zbrodni oraz o pokój dla naszej Ojczyzny.
7. W parafii św. Jana Chrzciciela odbędzie się kurs przedmałżeński od 19 do 24 października o godzinie 19.00 w kościele.
8. W czwartek 22 października przypada wspomnienie św. Jana Pawła II
9. Polecamy prasę katolicką - w zakrystii do nabycia Przewodnik Katolicki.
10. W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym zachęcamy wiernych do indywidualnego nawiedzenia cmentarzy w trakcie całej oktawy Uroczystości. Rozważany możliwość zrezygnowania z Mszy św. na cmentarzu, a zamiast tego zapraszamy wiernych do udziału w liturgiach sprawowanych w światyniach. Mszę św według porządku niedzielnego. Procesja i modlitwa za zmarłych na cmentarzu parafialnym o godzinie 15.00.
11. Zmarli nasi parafianie:
śp. January Pawłowski z ul. Leszczyńskich
śp. Renata Zjeżdzałka z ul. Świętojańskiej.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

 

Ogłoszenia parafialne

XXVIII Niedziela zwykła
11.10.2020 r.
1. Dzisiaj obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem " Totus Tuus". Ofiary zbierane w tym dniu przed kościołem zostaną przeznaczone na działalnośc Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającej zdolną młodzież z niezamożnych rodzin.
2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych
- dzieci - wtorek i czwartek o godz.17.00
- młodzież i dorosłych: w tygodniu o godz.18.00
w niedzielę przed każdą mszą św. 10 różańca
3. We wtorek 13 pażdziernika przeżywać będziemy kolejny Dzień Fatimski. O godz. 19.15 czuwanie modlitewne, o godz 20.00 msza św a po mszy procesja z figurą i apel Maryjny.
4. W środę na mszy św. o godz. 18.00 ks. bp. Damian Bryl udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Dlatego w tym dniu nabożeństwo różańcowe wyjątkowo odbędzie się po mszy. św o godz. 7.30.
5. W sobotę 17 pażdziernika przypada 39 rocznica śmierci ks. prałata Teodora Korcza. Msza św. w intencji śp. księdza prałata zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 7.30.
6. W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki roczne na przyszły rok oraz składać kartki z wymieniankami jednorazowymi.
7. Ofiary, które w przyszłą niedzielę złożymy na tacę podczas Mszy świętej przeznaczone będą na Papieskie Dzieła Misyjne.
8. Kalendarz liturgiczny:
wtorek - wspom. bł. Honorata Kożmińskiego
środa - wspom. św. Małgorzaty Marii Alacoque
czwartek - wspom. św. Terest od Jezusa
piątek - wspom. św. Jadwigi Śląskiej
sobota - wspom. św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika
9. Polecamy prasę katolicką - w zakrystii do nabycia jest Przewodnik Katolicki, oraz ostatnie egzemplarze naszego parafialnego czasopisma Jesteśmy.
10. Zmarli nasi parafianie:
śp. Zygmunt Szyszka z ul. Narutowicza
śp. Henryk Juśkiewicz z ul. Narutowicza
śp. Krzysztof Turla z ul. Zacisze
śp. Maria Nowogródzka zam. daw. w Lesznie
Wieczny odpoczynek raczim dać Panie....

 

Ogłoszenia parafialne
XXVII Niedziela zwykła
4.10.2020 r.
1. Pażdziernik - miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa codziennie przed wieczorną Mszą św. o godz.18.00, a w niedzielę przed każdą Mszą św. 10 różańca. Dzieci zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową we wtorek i czwartek na godz.17.00.
2. W środę 7 pażdziernika przypada wpomnienie Najświętszej Maryii Panny Różańcowej. Z racji święta patronalnego naszej Wspólnoty Żywego Różańca serdecznie zapraszam w wigilię tego wspomnienia tj. wtorek 6 pażdziernika do salki w Domu Katolickim na spotkanie o godz.16.30 a następnie na modlitwę różańcową i mszę św. połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
3. Spotkanie parafialnych Zespołów Caritas odbędzie się w środę o godz. 15.00 w parafii św. Antoniego w Lesznie.
4. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 11.30, zostaną poświęcone różańce dzieciom, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.
5. W przyszłą niedzielę obchodzic będziemy XX Dzień Papieski pod hasłem '' Cały Twój". Ofiary zbierane w tym dniu przed kościołem zostaną przeznaczone na działalność Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą zdolną młodzież z niezamożnych rodzin.
6. W następną niedzielę pielgrzymka indywidualna do sanktuarium na Świętej Górze koło Gostynia.
7. Kalendarz liturgiczny:
poniedziałek - św. Faustyny Kowalskiej
wtorek - św. Brunona, kapłana
środa - NMP Różańcowej
piątek - św. Dionizego,bpa i Towarzyszy męczenników
8. W biurze parafialnym można zamawiac wymienianki roczne na kolejny rok oraz składać kartki z wymieniankami jednorazowymi.
9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Przewodnika Katolickiego i pażdziernikowe wydanie naszego parafialnego miesięcznika Jesteśmy.
10. Zmarli nasi parafianie:
śp. Maria Hanusek z ul. Tylnej
śp. Tadeusz Langner z ul. Narutowicza
Wieczny odpoczynek racz im dac Panie......

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
27.09.2020 r.
1. Dzisiaj w niedzielę po mszy świętej o godzinie 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
I czwartek - msza święta wieczorna sprawowana będzie w łączności z Nieszporami o Najświętszym Sakramencie. Tradycyjnie będziemy modlić się za kapłanów, za przygotowujących się do kapłaństwa oraz o nowe i gorliwie powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
I piątek- spowiedź święta przez cały dzień. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawimy po Mszy świętej o godzinie 7.30.
I sobota- Msza święta o godzinie 7.30 ku czci Niepokalanego Serca NMP, po której odbędzie się modlitwa różańcowa w intencji przebłagania za grzechy oraz w intencji rodzin.
3. Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Serdecznie Parafian zapraszam na wspólną modlitwę przed wieczorną msza świętą o godzinie 18.00.
4. Chorych i starszych parafian będziemy odwiedzać z sakramentami świętymi od godziny 8.30. Chętnych prosimy zgłaszać w biurze parafialnym.
5. W tygodniu odbędą się spotkania:
- Wspólnoty Żywego Różańca - wtorek po mszy świętej i nowennie
- Towarzystwa Przyjaciół Seminarium Duchownego - czwartek godz. 17.00
- Ministrantów - sobota godz. 10.00
- Scholki dziecięcej - niedziela godz. 10.30.
6. Kalendarz liturgiczny:
poniedziałek - wspomnienie św. Wacława
wtorek - święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
środa - wspomnienie św. Hieronima
czwartek - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
piątek - wspomnienie św. Aniołów Stróżów
7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem na miesiąc październik.
8. Zmarli nasi parafianie:
śp. Edmund Franek z ul. Śniadeckich
śp. Bronisława Meissner z ul. Wąskiej.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne
XXV Niedziela zwykła
20.09.2020
1. Dzisiaj na mszy św. o godz. 11:30 dzieci z naszej parafii przystąpią do I komunii św.
2. Osoby, które chciałyby pochylić się na treścią Pisma Świętego zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego. Najbliższe spotkanie odbędzie się we wtorek po Mszy świętej i nowennie w salce.
3. Informujemy, że katecheza przedślubna dla narzeczonych rozpocznie się w naszej parafii w poniedziałek 21 września po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 19:15
4. W czwartek 24 września - godz. 19:15 odbędzie się spotkanie dla młodzieży z klas VII i VIII przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
5. W piątek, 25 września w Bazylice. ks. bp. Zdzisław Fortuniak odprawi mszę św. o godz. 10:30 w intencji Żołnierzy Armii Krajowej poległych w walce za Ojczyznę. Po mszy św. uroczyste odsłonięcie pomnika Żołnierz Armii Krajowej u zbiegu ulic Adama Mickiewicza i Alei Juliusza Słowackiego. Serdecznie mieszkańców miasta Leszna na te uroczystości zapraszamy.
6. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11:30 odbędzie się I spotkanie dla rodziców, którzy pragną posłać dzieci do I komunii św. w roku 2021.
7. Kalendarz liturgiczny:
poniedziałek – święto św. Mateusza, ap. i ew.
środa – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny,
8.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Przewodnika Katolickiego” .
9. Zmarli nasi parafianie:
śp. Waleria Kurpisz z ul. Łaziebnej, śp. Emilia Jasińska z ul. Podmiejskiej śp. Grzegorz Magdański z ul. Wolności. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu…

 

 

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
13.09.2020 r.
1. Dziś w niedzielę 13 września przypada kolejny dzień fatimski. Czuwanie modlitewne rozpocznie się po Mszy świętej wieczornej. Natomiast o godzinie 20.00 odprawimy mszę świętą i zakończymy procesją i apelem jasnogórskim.
Tym spotkaniem rozpoczynany dziękczynienie w rocznicę Nawiedzenia za obecność Maryi w ikonie obrazu Jasnogórskiego.
2. W poniedziałek 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Rano po mszy św i wieczorem przed mszą odbędzie się nabożeństwa ku czci ukrzyżowanego przy ołtarzu bocznym.
3. Natomiast we wtorek 15 września w święto Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w rocznicę nawiedzenia naszej parafii w ikonie Jasnogórskiej Pani zapraszam na Mszę świętą o godzinie 18.30.
4. Kolejny raz w naszej parafii odbędą się indywidualne 33 dniowe rekolekcje przygotowujące do poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi w jedności z Sercem Jezusa. W zakrystii można wpisać się na listę, aby otrzymać potrzebne materiały. 15 i 16 września zaraz po mszy św wieczornej odbędą się konferencje przygotowujące. Rekolekcje rozpoczniemy 21.09.2020.
5. W piątek 18 września o godzinie 19, w święto św. Stanisława Kostki patrona Polski i młodzieży, zapraszamy na spotkanie młodzież, która ma przystąpić 14 października do sakramentu bierzmowania.
6. W przyszłą niedzielę na mszy świętej o godzinie 11.30 dzieci naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Módlmy się w intencji dzieci i ich rodzin, by godnie i owocnie przeżyli tę uroczystość. Wiernych, którzy nie są związani z dziećmi pierwszokomunijnych, prosimy o udział we Mszach świętych w innych godzinach
7. Od 21 września w naszej parafii rozpocznie się kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą codziennie od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy świętej, ok godziny 19.00 / I spotkanie w kościele /
8. Od wtorku 15 września będzie można zamawiać intencje mszy świętych na I półrocze 2021 roku
9. W zakrystii do nabycia Przewodnik Katolicki a przy wyjściu z kościoła nasze czasopismo Jesteśmy.
K O M U N I K A T
Zgodnie z decyzją konserwatora zabytków z dnia 3.09.2020 r informuję Parafian, że dnia 10 września nastąpiło wycięcie 3 drzew na terenie przykościelnym. Stan drzew zagrażał bezpieczeństwu ludzi i mienia. Po usunięciu drzew zostaną wykonane nowe nasadzenia: Klon Jawor, Klon Pospolity, Jarząb Szwedzki, hortensje i inne krzewy jednego gatunku w dogodnym terminie.

 

 

Ogłoszenia Parafialne
XXIII Niedziela zwykła
6.09.2020
1. W poniedziałek po mszy św. wieczornej w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które 20 września przystąpią do I komunii. Bardzo prosimy o obecność.
2. Zapraszamy do pogłębiania wiedzy o Piśmie Świętym na spotkanie kręgu biblijnego we wtorek po wieczornej Mszy św. i nowennie. /Dom Katolicki/
3.Zachęcamy wszystkich chłopców do służby ministranckiej w naszej bazylice. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Patrykiem.
4. Dzieci, które chciałyby śpiewać w chórku dziecięcym zapraszamy na spotkanie w niedzielę 13 września o godz. 10:30. /Dom Katolicki/
5. W piątek o godz. 18:00 odmówimy wspólnie różaniec za zmarłych polecanych w wymieniankach.
6. W przyszłą niedzielę 13 września przypada kolejny dzień fatimski. Czuwanie modlitewne rozpocznie się po Mszy Świętej wieczornej, natomiast o godz. 20:00 odprawimy mszę św. i zakończymy procesją i apelem jasnogórskim. Tym spotkaniem przygotujemy się do dziękczynienia w rocznicę Nawiedzenia za obecność Maryi w ikonie obrazu Jasnogórskiego /program zostanie podany w przyszłą niedzielę/
7. Od 21 września w naszej parafii rozpocznie się kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać będą się codziennie /od poniedziałku do soboty/ po wieczornej Mszy Świętej, a więc około godz. 19:15. /Pierwsze spotkanie / Kosciół/
8. Kolejny raz w naszej parafii odbędą się indywidualne 33 dniowe rekolekcje przygotowujące do poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi w jedności z Sercem Jezusa. W zakrystii można wpisać się na listę, aby otrzymać potrzebne materiały. 15 i 16 września zaraz po mszy świętej wieczornej odbędą się konferencje przygotowujące. Rekolekcje rozpoczniemy 21.09.2020.
9. Kalendarz liturgiczny:
wtorek - święto Narodzenia NMP
10. W zakrystii do nabycia: Przewodnik Katolicki a przy wyjściu z kościoła nasze czasopismo "Jesteśmy"

 

 

 

   Ogłoszenia Parafialne

XXII Niedziela zwykła

30.08.2020


 1. We wtorek pierwszego września wspominamy 81 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas mszy świętych o godz. 7:30 w intencji pokoju na świecie oraz za wszystkich, którzy zginęli w czasie wojny  w obronie Ojczyzny.

 2. Również we wtorek 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. Młodzież szkół średnich zapraszamy na mszę świętą na godz. 7:30, natomiast o godz. 11:00 odprawiona zostanie msza święta dla uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej nr 2. 

 3. W tym tygodniu przypada:

I czwartek miesiąca. W tym dniu w łączności z wieczorną mszą świętą odprawimy Nieszpory o Najśw. Sakramencie w int. przygotowujących się do kapłaństwa oraz o nowe i święte powołania. 

I piątek miesiąca. Przed mszą św. o godz. 18:15 nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa za grzechy. Spowiedź święta przez cały dzień. 

I sobota miesiąca.  Dzień wynagradzania Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie zniewagi. Po mszy o godz. 7:30 nabożeństwo wynagradzające. W sobotę odwiedzimy chorych z komunią św. 

 1. Wrzesień to miesiąc, w którym rozpoczynamy spotkania duszpasterskie. 

Zapraszamy:

Wspólnotę Żywego Różańca - wtorek po mszy świętej wieczornej /kościół/

Panów ministrantów - środa, po Mszy Świętej wieczornej. / DK/

Towarzystwo Arcybiskupiego Seminarium - czwartek, godz. 16:30 / DK/

Chór parafialny - piątek,  godz. 19:30 / DK/

Ministrantów - sobota, godz. 10:00 / DK/

Scholkę - niedziela, godz. 10:30/ DK/

 

 

 1. W zakrystii można nabyć „Przewodnik Katolicki” z modlitewnikiem w cenie 6 zł., a przed kościołem nasze czasopismo "Jesteśmy"

 

Ogłoszenia Parafialne
XXI Niedziela zwykła
23.08.2020
1. Dzisiaj, 22 sierpnia rozpoczęły się uroczystości odpustowe w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej. Msza św. odpustowa o godz. 11:00. Jest możliwość wyjazdu autokarem z pl. Metziga o godz. 9:30. Plan tygodniowych uroczystości odpustowych wywieszony gablocie.
2. We wtorek zapraszamy na mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 7:30 i 18:30.
3. Czas spowiedzi św. i komunii wielkanocnej w Archidiecezji Poznańskiej został przedłużony do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 IX 2020r.
4. W sierpniu, miesiącu w którym przeżywamy ważne święta religijne i narodowe, zachęcamy do podejmowania abstynencji od alkoholu.
5. Spotkanie zespołu Parafialnego Caritas we wtorek godz. 16:30.
6. Grupa mieszkańców Leszna pod patronatem parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lesznie, z okazji 100 -lecia powrotu Leszna do Polski przygotowała medal - Wotum wdzięczności. Uroczyste przekazanie "Wotum" odbędzie się w Górce Duchownej w niedzielę, 30 sierpnia podczas mszy św. o godz. 18:00 na zakończenie Wielkiego odpustu ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Na to niecodzienne wydarzenie serdecznie zapraszamy mieszkańców naszego miasta.
7. Kalendarz liturgiczny:
poniedziałek – święto św. Bartłomieja ap.
środa - uroczystość NMP Częstochowskiej
czwartek - wspomnienie św. Moniki
piątek - wspomnienie św. Augustyna bp. i dk.
sobota - wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
8. W zakrystii można nabyć Przewodnik Katolicki

 

Ogłoszenia Parafialne
XXX Niedziela zwykła
16.08.2020
1. Msze św. w niedzielę o godz.: 7.30, 9.30, 11.30 – dla dzieci, 13:00 i 18.30.
Msze św. w dni powszednie o godz.: 7.30, i 18.30.
2. Okazja do spowiedzi w miesiącu sierpniu : 7:15 do 8:15 i 18:15 - 19:00
W piątek stały konfesjonał od godz. 7:00 - 19:00
2. We wtorek zapraszamy na mszę św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 7:30 i 18:30.
3. W przyszłą niedzielę, 22 sierpnia rozpoczną się uroczystości odpustowe w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej. Nie będzie organizowana wspólna piesza pielgrzymka, natomiast każdy może nawiedzić sanktuarium indywidualnie czy w małej grupie: pieszo, rowerem lub samochodem. W zakrystii odbędą się zapisy na pielgrzymkę autokarem. Wspólnie spotkamy się na mszy św. Suma odpustowa o godz. 11:00. Wyjazd z pl. Metziga godz. 9:30. Plan tygodniowych uroczystości odpustowych wywieszony jest w gablocie.
4. W Lesznie przy pl. Metziga powstała Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego, która jest szkołą publiczną /nie pobiera opłat za naukę) oraz ogólnodostępną. Szkoła dysponuje jeszcze kilkoma wolnymi miejscami w klasie pierwszej. Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny ze Szkołą /725205445/. Więcej informacji można odnaleźć na stronie internetowej www.lesznosp.salezjanie.pl
5. Dnia 4 VIII dotarły wstrząsające relacje z Bejrutu, w którym doszło do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Wydarzenie okazało się tragiczne w skutkach, a skala zniszczeń – porażająca. 150 ofiar śmiertelnych (a liczba ciągle wzrasta), ponad 5 tys. rannych i szkody materialne opiewające na miliardy dolarów. Cierpiący mieszkańcy Bejrutu potrzebują naszej modlitwy oraz wsparcia materialnego. Bóg zapłać za ofiary złożone w niedzielę na ten cel
6. Kalendarz liturgiczny:
poniedziałek – wspomnienie św. Jacka,
wtorek - wspomnienie bł. Sankcji Szymkowiak,
czwartek - wspomnienie św. Bernarda op.
piątek - wspomnienie św. Piusa X,
sobota - wspomnienie NM Królowej
7. W zakrystii można nabyć Przewodnik Katolicki

 

 

Ogłoszenia Parafialne
XIX Niedziela zwykła
9.08.2020
1. Ofiary złożone dzisiaj podczas Mszy Świętych są przeznaczone na KUL, WT, UAM oraz szkoły katolickie naszej diecezji.
2. Okazja do spowiedzi w miesiącu sierpniu
rano od 7:15 do 8:15
wieczorem od 18:15 - 19:00
W piątek stały konfesjonał od godz. 7:00 - 19:00
3. We wtorek, 11 sierpnia zapraszamy na msze św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 7:30 i 18:30.
4. W czwartek 13 sierpnia przypada kolejny dzień fatimski. Zapraszamy na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się po wieczornej Mszy św. o godz. 19:30, następnie o 20:00 masz św. i zakończymy procesją i apelem maryjnym o godz. 21:00.
5. W piątek swój odpust przeżywać będzie parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Gronowie. Suma odpustowa o godz. 11:00.
W piątek również o godz 18 rożaniec i wymienianki roczne.
6. W sobotę 15 sierpnia obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Zielnej). Msze święte w naszej bazylice według porządku niedzielnego. Podczas każdej Eucharystii święcić będziemy wiązanki ziół i kwiatów. Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał wiązanki przed mszą św. – ofiary składane przy tej okazji wspomogą dzieła Caritas Parafialny. natomiast po mszy św. można złożyć ofiarę na Caritas Archidiecezji Poznańskiej.
7. W sobotę swój odpust przeżywać będzie parafia w Zaborowie – suma odpustowa o godz. 12:00.
8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 
 

Porządek Mszy i Nabożeństw

w dni powszednie:
7:30
18.30

w niedziele i święta:
7.30
9.30   dla młodzieży
11.30  dla dzieci
13.00 
18.30

 w  święta uznane za dni pracy:

7:30 

9:30

18:30

Kaplica Najświętszego Sakramentu

w dni powszednie:
od 8.15 do 18.30

w niedziele:
od 13:45 do 18.30

Spowiedź Św.

w dni powszednie:
od 7.00 do 8.00
od 18.00 do 19.00

w każdy piątek - stały dyżur:
od 7.00 do 19.00

w niedziele:
przed każdą Mszą Świętą