Bazylika Mniejsza
Kościół pw. Św. Mikołaja w Lesznie
Archidiecezja Poznańska

  • Bazylika Mniejsza
    Kościół pw. Św. Mikołaja w Lesznie
    Archidiecezja Poznańska
  • Bazylika Mniejsza
    Kościół pw. Św. Mikołaja w Lesznie
    Archidiecezja Poznańska

Słowo Boże na dziś


PIERWSZE CZYTANIE  (Mdr 4,7-15)

Miarą starości jest życie nieskalane

Czytanie z Księgi Mądrości.Sprawiedliwy, choćby umarł przedwcześnie, znajdzie odpoczynek. Starość jest czcigodna nie przez długowieczność i liczbą lat się jej nie mierzy: sędziwością u ludzi jest mądrość, a miarą starości życie nieskalane.Ponieważ spodobał się Bogu, znalazł Jego miłość, i żyjąc wśród grzeszników, został przeniesiony. ...

Czytaj całość

  • Intencje Mszy Świętych

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH
 15.09.2019 - 30.09.2019 
 
Niedziela 15 września 2019
 7:30   +Janinę i Stanisława Wawrzyniak, Irenę i Alojzy Kiczka
 9:30   +Jerzego Foralewskiego / 13 r. śm/ z prośbą o radość wieczną
 9:30   +Agnieszkę, Franciszka i Zbigniewa Sikorskich, Edmunda i Jadwigę Szolc
11:30   +Stanisława Korytowskiego / 32 r. śm./, Zofię Korytowską
13:00   +Helenę Stark (int od rodziny Gierlichów)
16:00   Nabożeństwo Czuwania
Uroczysta msza św. powitalna Maryi w Ikonie Jasnogórskiej
18:00   za Parafian
18:00   dziękczynna - w 25 r. ślubu Mirosławy i Wojciecha z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla całej rodziny
19:30   Wielbienie Maryi Pieśnią i słowem - Chór Novum z Rydzyny
21:00   Apel Maryjny
22:00  Domowy Kościół
            Parafianie z ul. Opalińskich
23:00  Nabożeństwo za zmarłych z wdzięcznością za  przekazanie życia i wiary
            Różaniec – tajemnice Chwalebne
            w int. zmarłych
           
Poniedziałek 16 września 2019
 
24:00  Pasterka Maryjna 
            w int. powołań i powołanych do kapłaństwa /zaproszeni kapłani pracujący i pochodzący
            z parafii św. Mikołaja /
            W poszczególnych godzinach czuwanie prowadzi:
 1:00   Krąg Biblijny
            Parafianie z ul. Podmiejskiej, Śniadeckich, Berwińskich.
 2:00   Winnica Boża
            Parafianie z ul. Spokojnej, Wiatracznej i Zacisze.
 3:00   Arcybractwo Straży Honorowej
            Parafianie z ul. Magazynowej, Fabrycznej, Raczyńskiego, Wilkońskiego.
 4:00   Ojcowie Różańcowi
            Parafianie z ul. Daszyńskiego, Witosa, Willowej, Strumykowej, Frankiewicza
 5:00   Matki Różańcowe     
            Parafianie z ul. Dolnej, Górnej, Cichej, Narutowicza
 6:00   Towarzystwo Przyjaciół Arcybiskupiego Seminarium Duchownego
            Parafianie z ul. Rataja, Korfantego, Karasia, Zielonej, Zakątek
 7:00   Godzinki do NMP
 MSZA ŚWIĘTA
 7:30   +Bolesława, Annę i Agatę
 7:30   w 46 r. ślubu Marii i Jerzego Nowaków z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże oraz szczęśliwą operację dla Jerzego (int. od dzieci z rodzinami)
 
 9:00   Caritas
            Parafianie z ul. Paderewskiego, Plac Powstańców, Marcinkowskiego, Gołębia.
 9:30   Różaniec - w int chorych, cierpiących, opuszczonych i osamotnionych
10:00   Msza św. o uzdrowienie z sakramentem namaszczenia chorych
11:00   Nabożeństwo dla matek oczekujących potomstwa i dzieci przedszkolnych
12:00   Anioł Pański 
            Parafianie z ul. Łaziebnej, Wałowej, Tylnej i Mała Kościańska
13:00   Ministranci    
            Parafianie z ul. Więziennej, Bocznej, Grodzka, Średnia, Słowiańska  
14:00   Parafianie z ul. Szkolnej, Kościelnej, Rynek, Wąskiej, Wróblewskiego
15:00  Koronka do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo wynagradzające
15:30   Uroczyste zakończenie Misji św. pod krzyżem misyjnym
16:00   Msza św. na pożegnanie Obrazu 
                   1. w int. Parafian
               2. + Zofię Janeczek ( int. od wnuka Michała z rodziną)
               3. za Święty Kościół Powszechny i Ojca św. Franciszka, za Polskę, Ojczyznę naszą oraz za poległych w jej Obronie podczas II Wojny Światowej, za Radio Maryja i wszystkie dzieła przy nim wyrosłe
 
17:00  Pożegnanie Obrazu z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i aktem ofiarowania Matce Bożej Jasnogórskiej Kapłanów, wiernych i gości.
  
18:30  NIE MA MSZY ŚW. 
 
Wtorek 17 września 2019
 7:30   +Jerzego, Ludwika, Wandę Stankowiak, Stefana Ławniczaka
18:30   O Boże błogosławieństwo dla Stanisława ( int. od córki z Rodziną )
 
Środa 18 września 2019
 7:30   +Ryszarda Ciszaka (int. od Joli i Józefa Stachowiaków)
18:30   Dziękczynna za wszystkie łaski, za czulą opiekę w starości, z prośbą o zdrowie, bł. Boże na dalsze lata dla małżonków Marii i Edwarda Lewickich i całej rodziny
 
Czwartek 19 września 2019
 7:30   +Andrzeja Apolinarskiego (int od żony)
 7:30   +Jana Malickiego, Włodzimierza i Zbigniewa Jędrzejczaków
18:30   w 15 r. chrztu Zuzanny z podziękowaniem za otrzymane łaski, za Norberta, Weronikę, Zosię, Die i Szanti z prośbą o bł. Boże
 
Piątek 20 września 2019
 7:30   +Bronisławę Wąsowską o radość nieba
18:30   +Romana Majewskiego, Franciszkę i Jana Kubiaków
18:30   + Teresa Lewandowska ( int. od syna z rodziną )
 
Sobota 21 września 2019
7:30     +Felicję, Hieronima Poloch, Kazimierza Jęsiek (int. od Eugeniusza Jęśka)
17:00   DPS
18:30   z okazji imienin ks. Mateusza z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o opiekę Matki kapłanów na dalsze lata
 
Niedziela 22 września 2019
 7:30   +Marię, Franciszka i Franciszkę Poloch, Erikę i Alojzego Mestek
 9:30   ++zmarłych z rodzin: Kępińskich i Stawińskich
 9:30   +Hieronima Borowskiego /14 r. śm./ i zmarłych z rodzin: Borowskich, Peikertów
i Piotrowiaków
11:30   +zmarłych z rodzin: Mieszkowskich, Prałatów, Skrzypczaków i Stachowskich
13:00   z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla rodziny Siemanowskich
18:30   +Halinę, Henryka, Walerego Przybyła, Zofię i Wacława Cegiełka
 
Poniedziałek 23 września 2019
 7:30   +Annę i Stefana Kolendowicz, Ernę i Franciszka Woźniaków i zmarłych z rodziny
18:30   +Ryszarda Goraka
18:30  W 30 rocz. ślubu Hanny i Waldemara z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla Jubilatów i Rodziny oraz o szczęście wieczne dla zmarłych z rodzin Raszke 
 
Wtorek 24 września 2019
7:30     +Janinę Dastych (int. od przyjaciół)
7:30     +Zofię Janeczek (int od sąsiadów z rodziny Stroińskich)
18:30   +Mariannę Przytulską, Pelagię i Stanisława Przytulskich
 
Środa 25 września 2019
 7:30   +Aleksandrę Pezalską – z okazji imienin/
18:30   +Ryszarda Goraka
18:30
 
Czwartek  26 września 2019
 7:30   +Zofię, Helenę i Antoniego Chudaków
 7:30   +Zofię Janeczek (int. od wnuka Macieja z rodziną )
18:30   +Stanisława, Pelagię, Wojciecha i Ryszarda Kaczmarków
 
Piątek 27 września 2019
 7:30   +Irenę Becker (int. od syna Chrzestnego Marka z żoną i rodziną )
18:30   +Michała Dudzisza i Karola Rembielskiego
18:30
 
Sobota 28 września 2019
 7:30   +Wacława, Eugenie Peczyńscy i zm. z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące
16:00   ślubna
17:00   DPS
18:30
 
Niedziela 29 września 2019
 7:30   +Mariannę, Cecylię i Michała
 9:30   +Monikę Ratajczak / 2 r. śm./, Bogdana Kaczmarka, Zofie i Franciszka Sibińskich
 9:30   z okazji 5 rocznicy urodzin Franka z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą
o zdrowie, Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego
11:30  Z podziękowaniem Panu Bogu za 15 lat Sakramentu Małżeństwa Marty i Michała z prośbą o Boże błogosławieństwo, moc Ducha św. opiekę Matki Bożej, na dalsze wspólne lata oraz o wiarę, miłość i jedność dla Jubilatów i całej Rodziny
13:00 +Janinę Pelec
18:30   +Tomasza Rusieckiego /21 r. śm/, Pelagie i Franciszka Spychałów
 
Poniedziałek 30 września 2019
 7:30   +Tadeusza Jaruzel (int . Beaty i Marka z rodziną )
18:30  + Kazimierz
18:30  Dziękczynna z okazji 40 urodzin i imienin Danuty z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie dla całej Rodziny
 

 

Porządek Mszy i Nabożeństw

w dni powszednie:
7:30
18.30

w niedziele i święta:
7.30
9.30   dla młodzieży
11.30  dla dzieci
13.00 
18.30

 w  święta uznane za dni pracy:

7:30 

9:30

18:30

Kaplica Najświętszego Sakramentu

w dni powszednie:
od 8.15 do 18.30

w niedziele:
od 13:45 do 18.30

Spowiedź Św.

w dni powszednie:
od 7.00 do 8.00
od 18.00 do 19.00

w każdy piątek - stały dyżur:
od 7.00 do 19.00

w niedziele:
przed każdą Mszą Świętą