Bazylika Mniejsza
Kościół pw. Św. Mikołaja w Lesznie
Archidiecezja Poznańska

  • Bazylika Mniejsza
    Kościół pw. Św. Mikołaja w Lesznie
    Archidiecezja Poznańska
  • Bazylika Mniejsza
    Kościół pw. Św. Mikołaja w Lesznie
    Archidiecezja Poznańska

Słowo Boże na dziś


PIERWSZE CZYTANIE  (Mi 7,14-15.18-20)Bóg wrzuci w głębokości morskie wszystkie nasze grzechyCzytanie z Księgi proroka Micheasza.

Paś lud Twój, Panie, laską Twoją, trzodę dziedzictwa Twego; co mieszka samotnie w lesie, pośród ogrodów. Niech wypasają Baszan i Gilead, jak za dawnych czasów. Jak za dni Twego wyjścia z ziemi egipskiej ukaż nam dziwy.Któryż Bóg podobny Tobie, który oddalasz nieprawość, odpuszczasz występek Reszcie ...

Czytaj całość

  • Plan kolędy

Na wszystkich ulicach kolęda zaczyna się od najniższego numeru.
 
Na trasach kolędowych składających się z kilku ulic, kolejność ulic jest taka jak na planie kolędy.
 
Czwartek 27. 12. 2018 r. - godz.15.30
Ul. Podmiejska 1- 35 
Ul. Podmiejska 37- 83
 
Piątek 28. 12. 2018 r.- godz.15.30
Ul. Opalińskich 24-28 
Ul. Opalińskich 16-22
 
Sobota 29. 12 2018 r. - godz.15.30
Ul. Opalińskich 36-40 
Ul. Opalińskich 30-34
 
Niedziela 30. 12. 2018 r. - godz. 15.00
Obaj księża – Dom Pomocy Społecznej na ul. Korczaka
 
Środa 02. 01. 2019 r. - godz. 15:30
Ul. Opalińskich 48-52 oraz domy jednorodzinne
Ul. Opalińskich 42-46
 
Czwartek  03. 01. 2019 r. - godz. 15:30
Ul. Śniadeckich (cała)
Ul. Berwińskich
 
Piątek 04. 01. 2019 r. - godz. 15:30
Ul. Spokojna i Wiatraczna
Ul. Zacisze
 
Sobota 05. 01. 2019 r. - godz. 14:30
Ul. Magazynowa, Fabryczna, Raczyńskiego oraz Wilkońskiego 26-33
Ul. Wilkońskiego 1-25
 
Poniedziałek, 07. 01. 2019 r. – godz. 15:30
Ul. Daszyńskiego i Witosa
Ul. Willowa, Strumykowa i Frankiewicza
 
Wtorek, 08. 01. 2019 r. – godz. 15:30
Ul. Dolna
Ul. Górna
 
Środa, 09. 01. 2019 r. – godz. 15:30
Ul. Narutowicza 61-71 (nieparzyste)
Ul. Rataja i Korfantego
 
Czwartek, 10. 01. 2019 r.
Ul. Cicha – od godz. 17:30
Ul. Narutowicza 75-137 (nieparzyste) – od godz. 15:30
 
Piątek, 11. 01. 2019 r. – godz. 15:30
Ul. Narutowicza 47-59 (nieparzyste)
Ul. Narutowicza 46-80 (parzyste) i ul. Karwowskich
 
Sobota, 12. 01. 2019 r. – godz. 14:30
Ul. Narutowicza 13-45 (nieparzyste)
Ul. Narutowicza 26-42 (parzyste)
 
Poniedziałek, 14. 01. 2019 r. – godz. 15:30
Ul. Narutowicza 1-11 (nieparzyste)
 
Wtorek, 15. 01.  2019 r. – godz. 15:30
Ul. Narutowicza 2-18 (parzyste)
 
Środa, 16. 01. 2019 r. – godz. 15:30
Ul. Karasia
 
Czwartek, 17. 01. 2019 r. - godz. 15:30
Ul. Paderewskiego
 
Piątek, 18. 01. 2019 r. – godz. 15:30
Plac Powstańców, Marcinkowskiego i Gołębia
 
Sobota, 19. 01. 2019 r. – godz. 14:30
Ul. Kurpińskiego i Poniatowskiego
 
Poniedziałek, 21. 01.  2019 r. – godz. 15:30
Ul. Ofiar Katynia
Ul. Wolności
 
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. – godz. 15:30
Ul. Łaziebna 1-13 (od najniższych numerów)
Ul. Łaziebna 14-28 ( od najwyższych numerów)
 
Środa, 23 stycznia 2019 r. – godz. 15:30
Ul. Wałowa, Tylna i Mała Kościańska
 
Czwartek, 24 stycznia 2019 r. – godz. 15:30
Ul. Więzienna i Boczna
 
Piątek, 25 stycznia 2019 r. – godz. 15:30
Ul. Grodzka i Średnia 1-14
 
Sobota, 26 stycznia 2019 r. – godz. 14:30
Ul. Średnia 16-24
 
 

Porządek Mszy i Nabożeństw

w dni powszednie:
7.00 (za wyjątkiem lipca i sierpnia)
8.00
17.00 (w każdy 1. piątek miesiąca)
18.30

w niedziele i święta:
7.30
9.00
10.00 (suma)
11.30 (z udziałem dzieci)
13.00 (w ostatnią niedzielę po łacinie)
15.00 (w drugą niedzielę miesiąca - z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzicami)
18.30

 

Kaplica Najświętszego Sakramentu

w dni powszednie:
od 7.30 do 18.30

w niedziele:
od 14.00 do 18.30

Spowiedź Św.

w dni powszednie:
od 7.00 do 8.30
od 18.00 do 19.00

w każdy piątek - stały dyżur:
od 7.00 do 19.00

w niedziele:
podczas każdej Mszy Świętej