Bazylika Mniejsza
Kościół pw. Św. Mikołaja w Lesznie
Archidiecezja Poznańska

 • Bazylika Mniejsza
  Kościół pw. Św. Mikołaja w Lesznie
  Archidiecezja Poznańska
 • Bazylika Mniejsza
  Kościół pw. Św. Mikołaja w Lesznie
  Archidiecezja Poznańska

Słowo Boże na dziś


PIERWSZE CZYTANIE  (Ezd 1,1-6)Edykt króla perskiego w sprawie odbudowy świątyniPoczątek Księgi Ezdrasza.

Aby się spełniło słowo Pana przepowiedziane przez usta Jeremiasza, pobudził Pan ducha Cyrusa, króla perskiego, w pierwszym roku jego panowania, żeby ogłosił w całym swoim królestwie i wydał na piśmie, co następuje:„Tak mówi Cyrus, król perski: «Wszystkie królestwa ziemi dał mi Pan, Bóg niebios. I On mi rozkazał ...

Czytaj całość

 • Ogłoszenia duszpasterskie

25 NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 września 2017 r. 

 1. Ruch Kultury Chrześcijańskiej „Odrodzenie” zaprasza na spotkanie członków i sympatyków w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej.
 2. Od piątku 29 września do niedzieli 1 października swoje dni skupienia w Zaborówcu będą przeżywać rodziny trzech kręgów Domowego Kościoła działających przy naszej parafii. Zachęcamy małżeństwa do włączenia się w działalność rodzinnej gałęzi ruchu Światło-Życie, jaką jest Domowy Kościół i stworzenia kolejnego kręgu. Szczegółowe informacje można uzyskać u księży wikariuszy.
 3. W sobotę w naszej bazylice o godz. 10:00 odbędzie się dekanalne spotkanie dla wszystkich katechetów.
 4. Zbiórka dla ministrantów młodszych w sobotę o godz. 9:30.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 odprawiona zostanie Msza święta dla dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii świętej oraz ich rodziców. Obecność obowiązkowa. Podczas Mszy świętej poświęcimy dzieciom różance.
 6. Od przyszłej niedzieli 1 października odprawiać będziemy w naszej bazylice nabożeństwa różańcowe – codziennie po Mszy świętej wieczornej. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku przez cały październik na godz. 17:00.
 7. Przypominamy o pielgrzymce różańcowej dekanatu leszczyńskiego na Świętą Górę koło Gostynia w drugą niedzielę października tj. 8 października. Zapisy w biurze parafialnym.
 8. Kalendarz liturgiczny:
  • poniedziałek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa,
  • środa – wspomnienie św. Wincentego a Paulo,
  • czwartek – wspomnienie św. Wacława,
  • piątek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
  • sobota – wspomnienie św. Hieronima, doktora Kościoła.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki” z bezpłatnym modlitewnikiem na miesiąc październik.
 10. Zmarli nasi parafianie: śp. Krystyna Przyłucka, zam. przy ul. Marcinkowskiego oraz śp. Czesław Walczak, zam. przy ul. Spokojnej. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu…

24 NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 września 2017 r.

 1. Dziś przed kościołem zbierane są ofiary na KUL, Wydział Teologiczny UAM i szkoły katolickie.
 2. Zapraszamy serdecznie wszystkich, a zwłaszcza rodziców z dziećmi na Marsz dla Życia i Rodziny, który dzisiaj przejdzie ulicami naszego miasta. Początek marszu przy kościele św. Jana po Mszy świętej o godz. 15:30, zakończenie na pl. Metziga.
 3. Po wakacyjnej przerwie od poniedziałku czynna będzie nasza świetlica dla dzieci. Zapraszamy od poniedziałku od czwartku od godz. 15:00 do 18:00.
 4. W poniedziałek swoje imieniny obchodzić będzie ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki. Pamiętajmy o czcigodnym Solenizancie w naszych modlitwach.
 5. Spotkanie kręgu biblijnego odbędzie się jak zawsze we wtorek po wieczornej mszy świętej i nowennie.
 6. W tym tygodniu odbędą się powakacyjne spotkania dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców:
  • Młodzież z klas VII rozpoczynającą przygotowania prosimy na spotkanie wraz z rodzicami w czwartek 21 września na godz. 19:00
  • Młodzież z klas II gimnazjalnych wraz z rodzicami - w środę 20 wrzesnia na godz. 19:00
  • Młodzież z klas III gimnazjalnych wraz z rodzicami - w poniedziałek 18 września na godz. 19:00.
 7. Zbiórka dla ministrantów młodszych w sobotę o godz. 9:30. Zapraszamy chłopców do służby przy ołtarzu, a wszystkie chętne dzieci do śpiewu w naszej dziecięcej scholi. 
 8. Następna niedziela przeżywana będzie w naszej ojczyźnie jako Niedziela Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 9. W przyszłą niedzielę Msza święta o godz. 13:00 będzie sprawowana w języku łacińskim.
 10. Tradycyjnie w drugą niedzielę października tj. 8 października 2017 roku organizujemy pielgrzymkę różańcową dekanatu leszczyńskiego do sanktuarium Matki Bożej na Świętej Górze w Gostyniu., Wyjazd z pl. Metziga o godz. 10:30, powrót ok. godz. 16:00. Chętni mogą zapisywać się w biurze parafialnym.
 11. Kalendarz liturgiczny:
  • poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży,
  • wtorek – wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, św. Pawła Chong Hasang i towarzyszy, męczenników koreańskich,
  • czwartek – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty,
  • sobota – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, są jeszcze do nabycia ostatnie egzemplarze wrześniowego wydania naszego miesięcznika „Jesteśmy”.
 13. Zmarli nasi parafianie: śp.  Grzegorz Tasiemski zam. przy ul. Narutowicza, śp. Janina Wawrzyniak zam. przy ul. Wilkońskiego, śp. Stefan Kajl zam. przy ul. Ofiar Katynia. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu…

 

 

 


Nie powiodło się 2222